Solidne wzrosty indeksów w ślad za ceną ropy naftowej

Nowy tydzień rozpoczął się od silnych wzrostów na praktycznie wszystkich światowych parkietach. W centrum uwagi znalazły się doniesienia z rynku ropy naftowej. Rosyjska agencja prasowa TASS podała, że Rosja wspiera porozumienie OPEC w sprawie zamrożenia produkcji surowca i nie wyklucza możliwości dołączenia do ugody. Informację potwierdził później sam Władimir Putin, co szybko przełożyło się na wzrost cen ropy – po południu baryłka Brent rosła nawet do ponad 53,60 USD i była najwyższa od ponad roku. Zarówno Brent, jak i nowojorski benchmark WTI drożały ponad 3%.

Jak nie trudno się domyślić, w ślad za cenami ropy w górę pięły się indeksy światowe. Na Starym Kontynencie zwyżki przekraczały 1%. Niemiecki DAX zakończył notowania wzrostem o 1,27%, francuski CAC40 zyskał 1,06%, a brytyjski FTSE100 wzrósł o 0,75%. W przypadku Warszawy sytuacja prezentuje się trochę inaczej. Rynek co prawda sesję rozpoczął bardzo przyzwoicie, lepiej od rynków bazowych, jednakże paliwa nie wystarczyło na długo.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.