14/10/2016 Słabe dane z Chin i rosnące szanse na podwyżkę kosztu pieniądza w USA

Sentyment na światowych giełdach podczas czwartkowych notowań wyznaczała zarówno środowa publikacja minutek z wrześniowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego, jak i dane z chińskiej gospodarki. W rezultacie większość indeksów na Startym Kontynencie traciła na wartości. Niemiecki DAX zakończył dzień spadkiem o 1,04%, brytyjski FTSE100 spadł o 0,66%, a francuski CAC40 o 1,06%. Najsłabszym jednak rynkiem na całym kontynencie był WIG20, który spadł o 1,87%. Mocno traciły zarówno banki z Pekao S.A. na czele ( strata ponad 5%), jak i spółki energetyczne. Obroty na całym rynku były większe, niż dane było nam oglądać w ostatnich paru tygodniach i sięgnęły 923 mln złotych.

Z publikacji raportu z posiedzenia FOMC wynika jednoznacznie, że realna jest podwyżka stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.