13/09/2016 Strach ma wielkie oczy

Nowy tydzień na giełdach w Europie przyniósł mocne spadki indeksów, zapoczątkowane jeszcze w piątek minionego tygodnia. Wygląda na to, że amerykański Fed wystraszył skutecznie rynki, a EBC po tym jak odpuścił dodatkowe wspieranie gospodarki, dolał „oliwy do ognia”. Dzień rozpoczął się od sporych spadków na giełdach azjatyckich. W Tokio Nikkei 225 spadł o 1,73%. W Chinach SCI stracił 1,87%, indeks Hang Seng spadł o 2,76%, a Kospi o 2,17%. Na Starym Kontynencie sesja rozpoczęła się dużą luką bessy. Ostatecznie większość najważniejszych indeksów zakończyło notowania ze stratą, pomimo że w końcówce sesji wraz z otwarciem parkietów w Stanach Zjednoczonych, można było zaobserwować odbicie.

W rezultacie niemiecki DAX zakończył notowania stratą 1,34%, francuski CAC40 spadł o 1,15%, a brytyjski FTSE100 o 1,12%.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.