16/09/2016 Wraca spokój. I co dalej ?

W czwartek na europejskie giełdy powrócił spokój po okresie podwyższonej zmienności zapoczątkowanej w zeszły piątek, która była spowodowana spekulacjami na temat przyszłości polityki monetarnej w USA, między innymi na fali sprzecznych sygnałów płynących z wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej USA. Warszawski indeks największych polskich spółek zakończył notowania wzrostem o 0,53%, jednak przy bardzo niewielkim obrocie, który na całym rynku osiągnął niecałe 500 mln złotych. Bardzo podobnie zachowały się główne europejskie rynki, gdyż niemiecki DAX zyskał 0,51%, brytyjski FTSE100 wzrósł o 0,85, a francuski CAC40 o 0,07%.

Wśród publikowanych wczoraj danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę między innymi na odczyt inflacji konsumenckiej w strefie euro. Zgodnie z oczekiwaniami inflacja bazowa CPI w ujęciu miesięcznym znalazła się na poziomie 0,1%, a w ujęciu rocznym wyniosła 0,2%.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.