01/08/2016 Silna wyprzedaż akcji na Książęcej i spokój w Europie

Ostatnia sesja minionego tygodnia zakończyła się wzrostami na parkietach w zachodniej części Europy, co może szczególnie zainteresować traderów z opcji foreks. Niemiecki DAX wzrósł o 0,61%, francuski CAC40 zyskał 0,44%, a brytyjski FTSE100 0,05%. Rynkom Starego Kontynentu nie przeszkodziły najwyraźniej doniesienia z Banku Japonii, który z pewnością pozytywnie nie zaskoczył inwestorów. Wprawdzie zwiększył program stymulacji monetarnej, ale nie obniżył stóp procentowych ani nie zwiększył kwoty skupu obligacji skarbowych (QE) oraz bazy monetarnej.

Inaczej przedstawiała się sytuacja na Książęcej w Warszawie. Indeks WIG20 przez całą piątkową sesję systematycznie pogłębiał przecenę i ostatecznie zakończył dzień spadkiem rzędu 1,61%. Tym samym był najsłabszym indeksem w Europie.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.