30/08/2016 Sesja bez wyrazu

Poniedziałkowe notowania w większości zamknęły się spadkami bazowych indeksów. Handel od rana nie zapowiadał się interesująco z racji Letniego Święta Bankowego i nieczynnego rynku w Londynie. Inwestorom pozostało, po weekendowym przemyśleniu, zareagować na piątkowe wypowiedzi Janet Yellen, prezes Fed, na sympozjum w Jackson Hole oraz na późniejszy wywiad wiceszefa Stanleya Fishera. I tak też się stało. Rynki Starego Kontynentu oddały w poniedziałek piątkowe wzrosty – niemiecki DAX stracił na koniec dnia 0,41%, a francuski CAC40 spadł o 0,40%. Na tym tle nieco lepiej zaprezentował się nasz rodzimy indeks. WIG20 zyskał wczoraj symboliczne 0,08%, jednak przy bardzo niskich obrotach, które na całym rynku wyniosły zaledwie 500 mln złotych.

Wydarzeniami, jakie będą kluczowe w tym tygodniu, to jutrzejszy raport ADP z rynku pracy USA, PMI i ISM dla przemysłu Stanów Zjednoczonych w czwartek, a także piątkowy pakiet tzw. payrollsów.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.