04/08/2016 Rynki pod presją danych makro

Wczorajsza sesja na Starym Kontynencie zakończyła się dla wielu tranderów z platform inwestycyjnych głównie stratami na bazowych indeksach. Kursy akcji europejskich banków odbiły podczas środowej sesji, po kilku ciężkich dniach, jednak nie pomagało to giełdowym indeksom, którym z trudem udało się na krótki czas wyjść ponad kreskę, by za chwilę znów zaświecić się na czerwono. W rezultacie francuski CAC40 stracił na koniec dnia 0,16%, a brytyjski FTSE100 spadł o 0,17%.  Jedynie u naszych sąsiadów zza Odry udało się zakończyć dzień na plusie, gdzie DAX zyskał 0,26%.

Przy Książęcej wyraźnie brakowało wczoraj paliwa do wzrostów. Po wtorkowych solidnych wzrostach indeksów, na które w głównej mierze wpływały drożejące banki, strona popytowa nie była w stanie utrzymać wysokiego tempa i pozwoliła powrócić indeksowi WIG20 poniżej poziomu 1800 pkt. Wspomniany indeks stracił wczoraj 0,75%.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.