26/07/2016 Uodpornienie rynków na ataki w Europie

Poniedziałkowe notowania na europejskich parkietach przyniosły w większości przypadków wzrosty. Giełdy europejskie w najmniejszym stopniu nie przejęły się weekendowymi kolejnymi atakami w Europie i w USA. Można odnieść wrażenie, że rynki już całkiem się tym nie przejmują. Niemiecki DAX wzrósł o 0,50%, francuski CAC40 zyskał 0,16%, a brytyjski FTSE100 stracił 0,30%. Na tle zachodnich parkietów indeks WIG 20 wypadł naprawdę dobrze, gdyż zyskał na koniec poniedziałkowych notowań 1,21%. Jedyne co może martwić, to stosunkowo niskie obroty, które na całym rynku wyniosły wczoraj niewiele ponad 600 mln złotych.

Zmienność na rynkach europejskich również dawała wiele do życzenia, ale praktycznie pusty kalendarz makroekonomiczny nie dawał impulsów do aktywniejszego handlu.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.