Przelew z Anglii do Polski – tanio i szybko!

Przelew z Anglii do Polski – tanio i szybko!

Przelew z Anglii do Polski stał się nieodłącznym elementem życia każdego Polaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Dlatego w tym artykule omówię najpopularniejsze metody transferu środków. Dzięki tym informacjom zaoszczędzisz swoje pieniądze, które wydałbyś na zawyżone opłaty bankowe i niekorzystny kurs wymiany funtów na złotówki. Po co przepłacać, jak można przesłać pieniądze na polskie konto bezpłatnie. Jak to zrobić? Dowiesz się czytając ten poradnik.

Przelew z Anglii do Polski – jakie są dostępne sposoby?

Wiele osób wyemigrowało na Wyspy Brytyjskie ze względów finansowych, w celu znalezienia lepiej płatnej pracy i poprawy swojej sytuacji materialnej. Po otrzymaniu pierwszej wypłaty, gdy środki wpłyną już na konto bankowe, pewnie wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak najtaniej i najkorzystniej zlecić przelew z Anglii do Polski? Sposobów jest wiele, ale nie każdy z nich gwarantuje nam korzystne warunki cenowe oraz szybki czas realizacji naszej transakcji. Dlatego decydując się na jedną z nich, warto wziąć pod uwagę poniższe czynniki:

 • Opłata za przelew;
 • Kurs wymiany GBP na PLN;
 • Czas dostarczenia pieniędzy.

Chociaż banki są pierwszym wyborem jaki przychodzi nam do głowy, to nie jest to ani tanie, ani szybkie rozwiązanie. Dlaczego? Dlatego, że dokonując przelewu z UK na polski rachunek bankowy musimy wybrać przelew zagraniczny SWIFT. Banki pobierają szereg opłat za dokonanie takiej transakcji, część jest jawna, jak opłata za przelew lub kurs wymiany walut tzw. spead walutowy. Natomiast są także koszty ukryte pobierane przez bank odbiorcy np. za otrzymanie przelewy zagranicznego lub opłaty banków korespondentów. To sprawia, że już na samym początku zapala nam się „czerwona lampka”. W głowie pojawia się wtedy pytanie: Mam wysłać pieniądze w banku, ale nie wiemy: ile tak naprawdę będzie mnie to kosztowało?

Jak nie w banku to gdzie?

Z tego właśnie powodu, dużo osób zaczęło poszukiwać innego sposobu. Takiego, który już na początku informuje, jaka kwota wpłynie na konto odbiorcy. W rezultacie rozwinął się rynek w branży przekazów pieniężnych. W dobie łatwego dostępu do Internetu oraz postępowi technologicznemu powstały firmy do wysłanie pieniędzy online. Dzięki dużej konkurencji możemy w kilka minut założyć konto w jednym z serwisów i nadać przelew tanio i szybko. I co najważniejsze, bez ukrytych kosztów. Jakie platformy oferują przelewy zagraniczne? Najpopularniejsze serwisy do przelewów z UK do Polski znajdziesz w rankingu firm. W jednym miejscu znajdują się najpopularniejsze platformy. Jedne oferują szybkie płatności w kilka minut, inne zaś transfery bez opłat. W tym artykule biorę pod lupę najtańszy sposób na rynku oraz porównam go z ofertą banku.

Przelew bankowy SWIFT

Przelew bankowy SWIFT jest jedną z najdroższych form transferu gotówki na zagraniczny rachunek bankowy. Opłaty związane z tym przekazem są bardzo wysokie, średnio banki zarabiają na transakcjach około 40-70 funtów przy przelewie na 1000 GBP. Koszty jakie pobiorą banki to:

 • Prowizja za samo zlecenie przelewu (5-15 GBP);
 • Prowizja za wymianę GBP na PLN przy kwocie przelewu 1 000 GBP to 25-40 funtów);
 • Koszt prowizji dla banku odbiorcy, za odebranie przelewu z zagranicznego (5-15 funtów);
 • Nieznane opłaty banków korespondentów (? GBP).

Podsumowując, w najgorszym przypadku suma opłat za taką transakcję może wynieść ponad 70 GBP.

Czego potrzebujesz do zlecenia przelewu międzynarodowego?

Do zlecenia przelewu międzynarodowego wystarczy posiadać konto w jednym z angielskich banków oraz następujące dane:

 • Nazwa odbiorcy oraz jego adres;
 • Numer konta odbiorcy w formacie IBAN;
 • Kod BIC / SWIFT banku odbiorcy;
 • Waluta oraz kwota transakcji;
 • Tytuł przelewu, informacja jaka pojawi się na rachunku odbiorcy przelewu.

Pamiętaj o wyborze podziału kosztów, mamy aż trzy możliwości: OUR (sami płacimy), SHA (podział pomiędzy nadawcę i odbiorcę) i BEN (odbiorca przelewu).

Przelew z Anglii do Polski: ile trwa księgowanie pieniędzy?

Czy zastanawiasz się, ile trwa księgowanie przelewu z Anglii do Polski? Aby pieniądze dotarły na wskazany rachunek bankowy w kraju, musimy poczekać nawet do 3 dni roboczych. Całkowity czas realizacji transakcji jest zależny od wielu czynników, poniżej znajdują się najważniejsze z nich:

 • godziny sesji bankowych – każdy bank ma ustalone pory, kiedy wysyła przelewy. Jeśli spóźnisz się na dzisiejszą sesje, to przelew będzie nadany kolejnego dnia roboczego;
 • rodzaj przelewu – przyśpieszony lub standard;
 • waluta transakcji – przelew SEPA są realizowane w euro, pozostałe waluty w sieci SWIFT.

Ogólnie rzec biorąc, wysyłanie pieniędzy do Polski przez bank może trwać do 3 dni roboczych. Niewątpliwie oferta firmy online jest znacznie lepsza, ponieważ środki zostaną zaksięgowane na koncie w ciągu od kilku godzin do dwóch dni roboczych.

Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski taniej i szybciej?

Wysyłanie pieniędzy z Anglii do Polski przez platformy online to zarówno szybsze jak i tańsze rozwiązanie. Dlatego, jeśli choć trochę zależy Ci na czasie i pieniądzach to warto skorzystać z nowoczesnych metod na transfer gotówki. Rozwój firm w branży finansowej sprawił, że możemy na tym skorzystać. Powstało wiele serwisów zajmujących się transferami pieniężnymi z UK. Z jednej strony rosnąca konkurencja sprawiła, że mamy w czym wybierać. Z drugiej strony, coraz trudniej jest nam, zdecydować się na konkretny sposób. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy wręcz kuszeni banerami reklamowymi, obiecującymi najkorzystniejsze oferty czy ekspresowe przesyłki. Pewnie się zastanawiasz, który z nich wybrać?

Jak wybrać właściwie, aby zyskać więcej?

Zawsze sprawdzaj wszystkie oferty, porównuj tabele opłat i prowizji, a także analizuj kurs wymiany walut. Firmy stosują różne praktyki, czasem kuszą darmowym pierwszym przelewem innym razem okazjonalną ofertą. Czy jest to naprawdę dla nas korzystne? Pierwszy przelew pewnie tak, ale za każdy kolejny przyjdzie nam zapłacić i to całkiem sporo. Dlatego warto wybrać takie rozwiązanie, które nie ma żadnych gwiazdek *** lub jednorazowych promocji. Wybierając dostawcę, warto zwrócić również uwagę na całkowitą opłatę, czyli kwotę jaką otrzyma odbiorca po odliczeniu wszystkich kosztów. Na pierwszym miejscu w rankingu firm oferujących przelewy z UK do Polski prezentuje się platforma Klik-24. Dlatego to właśnie tę ofertę sprawdziłem i porównałem z bankiem.

BANKKLIK-24
Kurs wymiany GBP/PLN4.94575.2457
Opłata5-15 GBP0-1.99 GBP
Koszty ukryte? GBPBrak
Czas realizacji24-72 H0-48 H
Wysyłasz 1 000 GBP1 000 GBP
Odbiorca otrzymamax. 4925.25 PLN, min. 4871.51 PLNmax. 5245.70 PLN, min. 5235.26 PLN
Oszczędnośćtracisz nawet 363.75 PLNzyskujesz aż 363.75 PLN

Z tego prostego powodu warto wybrać firmę online do zrealizowania przelewu z Anglii do Polski. Mianowicie zyskujesz na każdym transferze gotówki. Klik-24 oprócz korzystnej oferty posiada również pozytywną ocenę 4.9/5 na podstawie opinii swoich klientów. Firma uzyskała rekomendacje na portalu Trustpilot, który jest uznawany za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł na rynku.

Warto także dodać, że czas dostarczenia przelewu jest znacznie krótszy w porównaniu z ofertą banku. Jeśli wybierzesz przelew expressowy, pieniądze trafią do odbiorcy w kilka godzin do maksymalnie jednego dnia roboczego. W rezultacie czas księgowania wpłat jest zbliżony do tego pomiędzy rachunkami lokalnymi w Polsce.

Jak wykonać przelew z Anglii do Polski w serwisie Klik-24?

Wykonanie przelewu z Anglii do Polski w serwisie Klik-24 jest bardzo proste. Mianowicie przypomina wykonanie przelewu krajowego pomiędzy rachunkami w UK. Co ważniejsze, nie potrzebujesz numeru IBAN oraz BIC odbiorcy, wystarczy podać tylko standardowy numer rachunku bankowego. Poniżej przedstawiam krótką instrukcję, która ułatwi Ci zlecenie takiej transakcji:

 1. Po pierwsze zakładamy konto na platformie Klik-24, wystarczy podać podstawowe dane. Ponadto całość wykonasz online w kilka minut.
 2. Następnie wybierasz kraj nadawcy i odbiorcy przelewu oraz wprowadzasz kwotę;
 3. Wybierz rodzaj transferu:
  1. standard jest darmowy, czas realizacji 1-2 dni robocze lub;
  2. płatny express, jeśli zależy Ci na czasie. Pieniądze trafia od kilku godzin do maksymalnie 1 dnia roboczego;
 4. W kolejnym kroku podaj nazwę odbiorcy przelewu oraz numer konta (standardowy 26-cyfrowy numer rachunku w Polsce);
 5. Potwierdź zlecenie przelewu, a następnie je opłać;
 6. Gotowe!

Gdy firma otrzyma wpłatę, przelew zostanie dostarczony do wskazanego odbiorcy. Pieniądze wpłyną na konto w czasie 0-48 h od momentu zaksięgowania wpłaty. Pamiętaj także, że banki nie procesują transakcji w weekendy. Dlatego przelew zostanie dostarczony na następny dzień roboczy. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy, którą musiałbyś zapłacić w banku.

I tak oto dotarłeś do końca artykułu. Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem Ci w znalezieniu korzystnej oferty na wykonanie transakcji z UK do PL.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *