13/10/2016 Protokół z posiedzenia Fed w centrum uwagi

Środa na rynkach europejskich nie przyniosła większych rozstrzygnięć. Większość indeksów bazowych traciła na wartości, jednak spadki nie były stosunkowo duże. Niemiecki DAX zakończył dzień stratą 0,51%, brytyjski FTSE100 spadł o 0,66%, a francuski CAC40 o 0,44%. W Warszawie WIG20 poradził sobie z ogólnie panującą podażą i od rana systematycznie rósł, kończąc notowania wzrostem o 0,19 przy obrotach na całym rynku sięgających 650 mln złotych.

Środa pod kątem publikacji makroekonomicznych nie była zbyt rozbudowana. Warto zwrócić uwagę na wyniki produkcji przemysłowej w strefie euro, która była lepsza od oczekiwań i wyniosła 1,8% (prognoza 1,4%). Niższy od oczekiwań był za to odczyt inflacji bazowej w Polsce, który wyniósł -0,4% (oczekiwano -0,2%). Jednak wydarzeniem dnia na rynkach była publikacja po godz. 20 polskiego czasu, protokołu (tzw. minutes) z wrześniowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FOMC).

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.