24/08/2016 Pozorny spokój

Notowania na Starym Kontynencie przyniosły we wtorek wzrosty bazowych indeksów. Po ostatnich kilku sesjach, podczas których miało miejsce cofnięcie na rynkach akcyjnych, we wtorek inwestorzy mieli chwilę aby odetchnąć. Niemiecki DAX wzrósł na koniec dnia o 0,94%, francuski CAC40 o 0,72%, a brytyjski FTSE100 o 0,59%. Czy to sygnał powrotu do wzrostów? Prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie, gdyż wczorajsze wzrosty na europejskich parkietach podyktowane były w dużej mierze odbiciu na cenach ropy naftowej, po tym jak pojawiły się pogłoski o współpracy Iranu i OPEC, a także w miarę dobrych odczytach PMI ze Strefy Euro, czy też Japonii. Poza tym, inwestorzy wciąż pozycjonują się do piątkowego wydarzenia, jakim będzie sympozjum w Jackson Hole, na którym przemawiać ma prezes Fed Janet Yellen.

W Warszawie natomiast, na indeksie skupiającym największe polskie spółki mogliśmy zauważyć kompletną bezsilność strony popytowej, a na tle zachodnich rynków indeks WIG20 wypadł nie najlepiej.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.