Polska rezygnuje ze współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

platformy forex

Polska rezygnuje ze współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

Podczas ostatniej wizyty w Waszyngtonie wicepremier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o rezygnacji ze współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Oznacza to wstrzymanie linii kredytowej w wysokości 9,2 mld dolarów, czyli około 35 mld złotych. Powodem takiej postawy były pozytywne wyniki analizy polskiego otoczenia gospodarczego oraz jej stabilności budżetowej i rezerw walutowych. 

Linia kredytowa to usługa  MFW oferowana wyłącznie państwom posiadającym mocne fundamenty rozwojowe. Przez cały czas jej trwania, Polska ani razu nie skorzystała z możliwości kredytowej. Oferta wygasłaby w 2019 roku, więc czy przedwczesna decyzja wiceministra, w jakikolwiek sposób wpłynie na inwestorów grających na platformach inwestycyjnych?

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.