DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
- darmowy rachunek demo
- materiały edukacyjne 
- indywidualne podejście do każdego Klienta

Patron FX w pierwszej piątce w rankingu Direct.money.pl!

POZNAJ NASZE PLATFORMY
Handluj z dowolnego miejsca na świecie! 
Wybierz platformę która odpowiada Ci najbardziej. Platforma Mobilna, na przeglądarki lub instalowana na Twoim komputerze!
Wybierz najlepszą technologię i doskonale narzędzia.
PEŁNY WACHLARZ PLATFORM I MOŻLIWOŚCI!
DEMO PRO! REALNY PRO

Wykorzystaj zysk z otwartych pozycji 

Hedge'uj by  uwalniać margin!

Poznaj model STP

Korzystaj z niższych wartości SWAP'ów

Handel opcjami walutowymi

Umowa zawarta pomiędzy nabywcą, czyli kupującym, a wystawcą, inaczej nazywanym sprzedającym to tak zwane opcje walutowe. Wedle tej umowy, nabywca ma prawo, lecz nie obowiązek do kupna lub sprzedaży określonej ilości waluty za walutę, według określonego kursu bazowego w konkretnym dniu, lub ustalonym wcześniej odcinku czasu.

W odróżnieniu od zwykłej transakcji, opcja walutowa stanowi niesymetryczny profil wyniku finansowego. Przyczyną tego jest prawo przyznane nabywcy, które mówi o tym, czy w dniu wygaśnięcia instrumentu zdecyduje się on na zgłoszenie wystawcy chęci do realizacji praw, które nabył.

Opcje walutowe można podzielić na trzy główne grupy:

• opcję europejską – nabywca może zrealizować swoje prawo jedynie w dniu wygaśnięcia opcji
• opcję amerykańską - nabywca może zrealizować swoje prawo od momentu nabycia instrumentu do dnia wygaśnięcia opcji
• opcję bermudzką - nabywca może zrealizować swoje prawo w z góry określonych przedziałach czasu do terminu wygaśnięcia opcji

Opcje na kontrakty są doskonałą alternatywą do handlu w złocie, ropie oraz towarach i walutach. Poprzez handel opcjami, inwestor może w pełni kontrolować swoje planowania dzięki z góry znanej potencjalnej stracie, zabezpieczyć portfel przed stratami, które są efektem zmiennej płynności rynku oraz ostatecznie – są świetną okazją do poprawy przychodów.