27/07/2016 Rynek czeka na FOMC i BoJ

Europejskie giełdy rozpoczęły wtorek od spadków. Wskazuje to, że wśród traderów inwestujących online nadal panują mieszane uczucia. Inwestorzy skoncentrowani byli na wynikach spółek i czekają na środową decyzję Fed, a także czwartkową Banku Japonii.

W ciągu dnia udało się jednak większość strat odrobić i finalnie najważniejsze indeksy giełdowe zakończyły dzień niewielkimi wzrostami. Niemiecki DAX zyskał na koniec dnia 0,49%, francuski CAC40 wzrósł o 0,15%, a brytyjski FTSE100 o 0,21%. W Warszawie indeks WIG20 stracił na koniec dnia 0,59%, jednak przy bardzo skromnych obrotach, która ledwo przekroczyły poziom 500 mln złotych.

Wczorajsze publikacje makroekonomiczne były mieszane. Poniżej rynkowego konsensusu wypadł indeks PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych, który wyniósł 50.9 pkt (prognoza 52 pkt.). 

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.