Spadek zagranicznych inwestycji w Polsce?

platformy forex

Spadek zagranicznych inwestycji w Polsce?

Według ostatniego raportu Narodowego Banku Polskiego polska gospodarka odczuła dość mocny spadek zagranicznych inwestycji. W 2016 roku napływ obcego kapitału wyniósł około 54,9 mld złotych netto i był o 2,6 mld niższy od wyniku z 2015 roku.

Głównymi inwestorami z zagranicy byli Holendrzy, którzy zainwestowali około 20,2 mld złotych. Dalsze miejsce zajęli Niemcy lokując kapitał w wysokości 13,7 mld złotych i Luxemburg z kwotą 13,5 mld złotych. Zazwyczaj były to inwestycje w formie reinwestowanych zysków.  

Niestety wśród głównych inwestorów  zabrakło Włochów, którzy wycofali się z Polski redukując inwestycje w wysokości 3,1 mld złotych oraz Irlandczyków, którzy zrezygnowali z obligacji polskich firm. 

Czy spadek zagranicznych inwestycji odbije się mocno na polskiej gospodarce?

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.