12/09/2016 Próba jądrowa, dane, rating – nerwowe zakończenie tygodnia.

Ostatni dzień minionego tygodnia zakończył się przeceną na większości parkietów światowych. Od samego początku dzień nie zapowiadał się dobrze, gdyż nastroje na rynkach nie należały do najlepszych. W rezultacie niemiecki DAX stracił na koniec dnia 0,95%, francuski CAC40 spadł o 1,12%, a brytyjski FTSE100 o 1,19%. Parkiet w Warszawie nie odstawał zbytnio od zachodnich rynków. Indeks największych spółek GPW stracił 2,19% i znalazł się tym samym na najniższym poziomie od połowy lipca.

Tak pesymistyczny nastrój na giełdach światowych można tłumaczyć na wiele sposobów. Jedną z nich z pewnością jest przeprowadzona próba jądrowa, do której przyznała się Korea Północna. Kolejnym argumentem jaki się nasuwa jest rozczarowanie po czwartkowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, na którym Mario Draghi, prezes ECB, ocenił, iż na obecną chwilę nie ma konieczności dalszego luzowania ilościowego w strefie euro.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.