20/09/2016 Rynek czeka na decyzję FED

Główne indeksy na Starym Kontynencie rozpoczęły tydzień od wzrostów. Jednak cały dzień przebiegał na parkietach bez większej zmienności. Po wysokim otwarciu praktycznie na rynkach zapanował bezruch. W rezultacie niemiecki DAX zakończył notowania wzrostem o 0,95%, brytyjski FTSE100 zyskał 1,54%, a francuski CAC40 1,43%. Za to nasza giełda powróciła do marazmu, jaki możemy obserwować od dłuższego czasu. Przy niewielkich obrotach, gdyż sięgających 600 mln złotych i niewielkiej zmienności, WIG20 zyskał na koniec dnia 0,89%.

Kalendarz makroekonomiczny w poniedziałek był bardzo skromny. Z perspektywy polskich inwestorów warto zwrócić uwagę na dobre dane z naszej gospodarki. GUS opublikował bowiem wyniki produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które były lepsze od rynkowych oczekiwań. Produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 3,3%, natomiast w ujęciu rocznym ten wzrost wyniósł aż 7,5%. Sprzedaż detaliczna natomiast w skali roku wzrosła o 5,6% i tym samym odnotowała najwyższy poziom od połowy 2014 roku. 

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.