Reakcja OPEC na działania USA i Kanady.

platformy forex

Reakcja OPEC na działania USA i Kanady.

W najnowszy raporcie przedstawiającym ilość wydobywanej ropy naftowej przez państwa należące do OPEC, możemy zaobserwować kolejny wzrost. Tym razem wynik jest wyższy o 0,173 mln baryłek dziennie w porównaniu do wyniku z lipca.Największy wpływ na ten wzrost miało zwiększenie wydobycia w Nigerii oraz Libii. Może to stanowić odpowiedź na zwiększone wydobycie ropy przez kraje Ameryki Północnej, których gospodarki są ściśle powiązanie z notowaniami ropy na giełdzie światowej (OIL). Obecny, średni kurs na giełdzie wynosi ok. 50 USD za baryłkę, co zachęca kraje do zwiększania podaży surowca.

Biorąc pod uwagę  samą wartość, raport należy uznać za neutralny. Należy jednak pamiętać, że wyższe ceny ropy (OIL) mogą jeszcze bardziej zachęcać producentów do zwiększenia wydobycia. Jeżeli tak się stanie, a gospodarki dalej będą się rozwijać w podobnym tempie, to nadwyżka ropy zostanie szybko wykorzystana. W wyniku rozwoju takiej sytuacji - połączenie wzrostu popytu z wysoką podażą, może przyczynić się do wzrostu ceny OIL na rekordowe poziomy.

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.