Jak wysłać funty do Polski?

Jak wysłać funty do Polski?

Jeśli czytasz ten artykuł to z pewnością zastanawiałeś się nieraz, jak wysłać funty do Polski? W tym miejscu dowiesz się, jak zaoszczędzić? A także, ile tak naprawdę zarabiają na nas finansowi giganci? Zapraszam serdecznie do dzisiejszej lektury!

Ile bank zarabia na Tobie, gdy wysyłasz funty do Polski?

Czy przeliczałeś kiedykolwiek, ile bank zarabia na Tobie, gdy wysyłasz funty do Polski? Kiedy bankowy kurs wymiany walut pozostawia wiele do życzenia. Tabela opłat i prowizji dla transakcji międzynarodowych brzmi jak podręcznik czarnej magii. To wówczas nawet tak prosta rzecz jak przelew środków zaczyna spędzać nam sen z powiek.

Opłaty pobierane przez banki za wysyłanie funtów do Polski pozwoliłyby spokojnie zaoszczędzić sporo gotówki. Jeśli regularnie przesyłasz pieniądze to wystarczyłoby na karnet rocznych biletów lotniczych do Polski i z powrotem. Co więcej, zostałoby nawet na dobrą kawę.

W porównaniu z zeszłym miesiącem szczęśliwi posiadacze zaskórniaków z wizerunkiem królowej Elżbiety mogą zacierać ręce. Brytyjski funt szterling poszybował w górę o blisko 15 gr (aktualny kurs na dzień 3.11.2020 wynosi 5,07 zł). Co przy dużym wolumenie pozwala ugrać na całości całkiem atrakcyjną sumę. Analizując bieżącą sytuację rynkową, warto byłoby pokusić się o sprzedaż w najbliższym czasie. Nic nie zapowiada tego, aby tendencja wzrostowa miała utrzymać się na dłużej.

Sprzedaż funta po najwyższym kursie jest nie tylko marzeniem każdego inwestora. Także każdego, kto pracując za granicą i regularnie wysyła funty do Polski. Niestety nad nieuchronnym cięciem w odniesieniu do podwyższenia standardów i jakości życia pracuje rząd. Nowa ustawa o podwyższeniu podatków dla osób pracujących za granicą zdaje się nabierać coraz to wyraźniejszych kształtów. Naprzeciw potrzebom klientów nie wychodzą także banki. Opłaty za przelewy w walucie brytyjskiej nie zachęcają do korzystania z usług tradycyjnego oblicza sektora finansowego.

Załóżmy, że systematycznie wysyłasz kwotę 1000 funtów do Polski. Korzystając z banku w skali miesiąca tracisz na tym blisko 40 GBP, czyli 200 zł, w których zawiera się:

  • Opłata za samo zlecenie transferu (od 8 do 25 funtów za przelew bankowy)
  • Obniżony kurs wymiany walut. Procent od wartości transakcji (narzucany przez bank, zazwyczaj od 3% – 5% kwoty przelewu)

Zakładając, że jesteś posiadaczem konta w banku, który oferuje najniższe opłaty. Zapłacisz wtedy, 8 funtów za przelew plus marża na wymianie funtów w wysokości 3%, czyli 30 funtów. W efekcie w skali miesiąca daje to kwotę 38 funtów, a roczna opłat sięga wartości 456 funtów. Brzmi jak całkiem niezłe wakacje all inclusive, prawda?

Jak wysłać funty do Polski, żeby nie stracić?

W tym miejscu każdy z nas widzi bądź, co bądź znaczącą sumę pieniędzy. Na pewno zastanawiasz się, jak wysyłać funty do Polski tak, aby nie być stratnym? Idealnym rozwiązaniem wydawałoby się posiadanie dwóch kont, które umożliwiałyby posługiwanie się tą samą walutą. Możesz rozszerzyć swoje podstawowe konto bankowe o rachunek walutowy i przesłać funty. Niestety, nie unikniesz wtedy stałej opłaty bankowej za przelew walutowy (min. 8 funtów). Dodatkowo posiadanie funtów w Polsce znów wiąże się z przewalutowaniem i kolejnymi opłatami bankowymi. Za bieżące rachunki i zobowiązania w Polsce musisz przecież zapłacić z konta w polskiej walucie.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie konta w firmie oferującej wysyłanie funtów do Polski. Dzięki temu zaoszczędzisz na stałej opłacie bankowej, ponieważ transfer zlecisz już za o zł. Dużym plusem jest również kurs wymiany funtów na złotówki, który jest zbliżony do rynkowego. Na stronie jest widoczny kalkulator przelewu, znajduje się tam aktualny kurs GBP jaki oferuje firma oraz czas realizacji usługi.

Jak wysłać funty do Polski bez opłat?

Jeśli chcesz wysłać funty wystarczy, że założysz bezpłatne konto online, trwa to zaledwie kilka minut. Co najważniejsze do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dokumentów. Następnie należy wybrać walutę GBP/PLN i wprowadzić kwotę przelewu. W kolejnym kroku podajesz dane odbiorcy w Polsce i potwierdzasz transakcję. Otrzymasz wtedy potwierdzenie drogą mailową oraz dane angielskiego konta do opłacenia przelewu. Gdy firma otrzyma środki to w ciągu 1 dnia roboczego pieniądze wpłyną na wskazane przez Ciebie konto. Korzystając z tego sposobu nie musisz posiadać konta walutowego w Polsce, a pieniądze możesz wysłać na dowolny rachunek złotówkowy. Jest to przydatne, na przykład w celu zapłacenia rachunków, wspomożenia rodziny, czy też zasilenia własnego konta bankowego. Tak, więc jeśli zamierzasz wysłać funty z UK do PL, to rekomendujemy skorzystanie ze strony Klik-24. W tym celu:

  1. Załóż bezpłatne konto klienta w Klik-24
  2. Wprowadź kwotę przelewu
  3. Wypełnij dane odbiorcy
  4. Zweryfikuj poprawność wprowadzonych danych
  5. Potwierdź i wyślij pieniądze
  6. Gotowe! Twoje pieniądze są już w drodze do adresata.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *