18/08/2017 Już jutro poznamy decyzje FED.

Już za kilka godzin rozpocznie się posiedzenie Systemu Rezerw Federalnych Stanów Zjednoczonych, podczas którego zgromadzeni będą dyskutować między innymi nad podniesieniem stóp procentowych. Może być to również ostatnie posiedzenie w roli przewodniczącej dla Pani Janet Yellen, która nie cieszy się sympatią obecnego prezydenta USA – Donalda Trampa.

Pomimo planowanej dyskusji, wydaje się mało prawdopodobne aby stopy procentowe ponownie zostały podniesione. Obecnie znajdują się na poziomie 1,0 proc. – najwyżej od 2008 roku. Hipotetyczne, gdyby decyzja zapadła na „TAK”, możemy oczekiwać znacznych wzrostów na cenie Dolara Amerykańskiego czy indeksów giełdowych takich jak S&P 500 czy NASDAQ100.

Taki okres to dobry czas na inwestowanie online wy wybrane aktywa. Więcej informacji na ten temat możecie Państwo znaleźć na naszej stronie. 

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.