26/08/2016 Wszystko się rozstrzygnie dziś o 16:00

Czwartkowe notowania na rynkach światowych odbywały się w nerwowej atmosferze i oczekiwaniu na dzisiejsze wystąpienie szefowej Fed, Janet Yellen na sympozjum w Jackson Hole. Na większości giełd notowania zakończyły się spadkami w przedziale od 0,5% do 1%. Niemiecki DAX stracił na koniec dnia 0,88%, francuski CAC40 spadł o 0,65%, a brytyjski FTSE100 o 0,28%. Warszawski indeks skupiający największe polskie spółki zakończył dzień spadkiem zaledwie 0,26% przy obrotach na całym rynki niewiele przekraczających 650 mln złotych. Parkiet przy Książęcej był zatem jednym z lepiej prezentujących się w Europie, pomimo kilku informacji, które zaszkodziły złotemu.

Pierwszą z nich był odczyt niemieckiego instytutu Ifo, który opublikował wyniki ankiet nastrojów niemieckich przedsiębiorców. Dane okazały się najgorsze od sześciu miesięcy, podczas gdy oczekiwano stabilizacji, a nawet lekkiej poprawy. Dane o nastrojach w niemieckim biznesie korelują z wynikami rodzimej produkcji przemysłowej, także mają pośredni wpływ na PKB naszego kraju.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.