26/09/2016 Emocjonująca końcówka tygodnia

Ostatnia sesja minionego tygodnia przebiegła pod znakiem realizacji zysków po czwartkowych silnych wzrostach na parkietach Starego Kontynentu. Po tak emocjonującej środzie i decyzjach banków centralnych można było wnioskować, iż przynajmniej do końca tygodnia będzie utrzymywał się optymizm. Nic bardziej mylnego, rynki nie lubią przestoju. Duża porcja danych z Europy, dane dotyczące inflacji i sprzedaży detalicznej z Kanady oraz doniesienia agencji Reuters dotyczące ropy naftowej poruszyły rynkami.

W rezultacie niemiecki DAX zakończył piątkowe notowania spadkiem o 0,44%, francuski CAC40 stracił 0,47%, a brytyjski FTSE100 0,03%. Warszawski WIG20 również nie oparł się zleceniom sprzedaży i finalnie stracił 0,77%, a obroty na całym rynku wyniosły 850 mln złotych.

Kalendarz makroekonomiczny, jak wcześniej wspomnieliśmy, dostarczył w piątek inwestorom kilku interesujących danych. Zacznijmy zatem od początku.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.