Ostatnie prosta przed wyborami w Niemczech

platformy forex

Ostatnie prosta przed wyborami w Niemczech

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne do Bundestagu. Oczy wszystkich skierowane są na obecną kanclerz Angele Merkel, która jako przewodnicząca partii CUD, ma szansę  zostać po raz czwarty z rzędu wybrana na lidera największej gospodarki w Europie. Jej głównym konkurentem jest były szef PE – Martin Schulz.

Gospodarka naszych zachodnich sąsiadów, wytwarzając  ok. 20% unijnego PKB, jest jedną z największych na świecie. Nic więc dziwnego, że wybory te, są szeroko komentowane, a ich rezultat może mieć poważne konsekwencje dla stabilności Strefy Euro.  Łatwo możemy sobie wyobrazić scenariusz, w którym w przypadku porażki Angeli Merkel pojawiają się wyraźne spadki na najważniejszym niemieckim indeksie DAX-30, a także na wartości waluty wspólnoty – Euro.

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.