22/09/2017 Ostatnie prosta przed wyborami w Niemczech

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne do Bundestagu. Oczy wszystkich skierowane są na obecną kanclerz Angele Merkel, która jako przewodnicząca partii CUD, ma szansę  zostać po raz czwarty z rzędu wybrana na lidera największej gospodarki w Europie. Jej głównym konkurentem jest były szef PE – Martin Schulz.

Gospodarka naszych zachodnich sąsiadów, wytwarzając  ok. 20% unijnego PKB, jest jedną z największych na świecie. Nic więc dziwnego, że wybory te, są szeroko komentowane, a ich rezultat może mieć poważne konsekwencje dla stabilności Strefy Euro.  Łatwo możemy sobie wyobrazić scenariusz, w którym w przypadku porażki Angeli Merkel pojawiają się wyraźne spadki na najważniejszym niemieckim indeksie DAX-30, a także na wartości waluty wspólnoty – Euro.

 

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.