21/10/2016 ECB nie rozczarował

Czwartkowa sesja na parkietach Starego Kontynentu zakończyła się niewielkimi wzrostami bazowych indeksów. Inwestorzy swoją uwagę skupili na decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie wysokości stóp procentowych. Stąd też do ogłoszenia samej decyzji, a raczej do późniejszej konferencji prezesa ECB zauważalny był kompletny marazm na rynkach. Popołudnie jednak przyniosło bardziej wzmożony handel, który doprowadził do niewielkich wzrostów indeksów. Niemiecki DAX zakończył notowania z zyskiem 0,52%, francuski CAC40 wzrósł o 0,44%, a brytyjski FTSE100 o 0,07%. Warszawski indeks WIG20 praktycznie przez większość dnia korelował z rynkami europejskimi i zakończył dzień niewielkim wzrostem o 0,26%. Obroty na całym rynku wyniosły podczas sesji około 700 mln złotych.

Europejski Bank Centralny, jak przewidywali analitycy, postanowił pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.