15/09/2016 Dziś dwie ważne decyzje

Środa pod kątem notowań na rynkach światowych wpisywała się w utrzymujący od piątku sentyment. Większość indeksów traciła na wartości, jednak spadki były już niewielkie. Niemiecki DAX stracił na koniec dnia 0,08%, francuski CAC40 spadł o 0,39%, a brytyjski FTSE100 wzrósł o 0,12%. Na parkiecie w Warszawie można było zauważyć kompletne wyłamanie się z tendencji obserwowanych na zachodnich parkietach, a WIG20 zakończył dzień wzrostem o 0,52%. Obroty jednak nie zachwycały, a wyniosły na całym rynku niecałe 500 mln złotych.

Kalendarz makroekonomiczny był ubogi, a przede wszystkim dane które się pojawiły nie zachęcały inwestorów do aktywniejszego handlu. Poznaliśmy między innymi słabsze od oczekiwań wyniki produkcji przemysłowej w Japonii, która w lipcu spadła o 4,2% w ujęciu miesięcznym (prognoza 3,8%). 

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.