14/09/2016 W oczekiwaniu na ruch Fed-u

Notowania we wtorek na światowych rynkach nie przyniosły przełomu i zakończyła się spadkami indeksów bazowych. Spadki jednak były już znacznie mniejsze niż w poniedziałek. W centrum uwagi inwestorów znajdowały się ostatnie przed przyszłotygodniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w USA, wypowiedzi członków Fed. W poniedziałek wieczorem wypowiadała się członkini Rady Gubernatorów Fed, Leal Brainard która stwierdziła, iż przytłumiona inflacja oraz niepewny rozwój sytuacji gospodarczej skłaniają do rozważnego podejścia w kwestii dalszego podnoszenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

W reakcji na słowa Brainard , według agencji Bloomberg, do 22 procent spadło wyceniane przez kontrakty terminowe prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA we wrześniu, natomiast podwyżki w grudniu spadło do 54 procent.

Czytaj więcej

Informacje zawarte w powyższym komentarzu nie stanowią porady inwestycyjnej oraz rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku (Dz. U. Z 2005 r. nr 206, poz. 1715) dotyczącej informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Treści zostały   przygotowane z największą dokładnością i mają charakter wyłącznie informacyjny. Odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte na ich podstawie oraz ich konsekwencje, nie leżą po stronie Patron FX (marką Forex TB LTD.). Instrumenty wykorzystujące dźwignię finansową są zawsze związane z ryzykiem poniesienia zysku lub straty, która może przewyższyć początkowy kapitał inwestora.