Aktualności rynku 30.10.2018

platformy forex

Aktualności rynku 30.10.2018

We     wtorek,     30       października     2018,     najważniejszymi     wydarzeniami kalendarzu ekonomicznym są:

  • 10:00 EU: wstępne dane o PKB za poprzedni kwartał;
  •  16:00 USA: wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board za październik;
  • 21:30 Kanada: przemawia prezes Banku Kanady.

Powyższe zdarzenia mogą mieć duży wpływ na zmienność par walutowych powiązanych z dolarem amerykańskim, dolarem kanadyjskim i euro.

Notowania dolara amerykańskiego do dolara japońskiego na wykresie tygodniowym utrzymują się w szerokiej konsolidacji między poziomami 108 a 114. Jednak od kwietnia formuje się wzrostowy kanał cenowy.

 

 

Na wykresie dziennym USDJPY, w poniedziałek kurs odbił się od wsparcia 111.40 na lokalnym szczycie z końca maja (zielona linia). Poziom ten jest również dolnym ograniczeniem kanału. Po mocnym zamknięciu dnia (zielona strzałka) spodziewane są wzrosty aż do oporu na 114.55 w miejscu poprzedniego szczytu z początku października.

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.