Aktualności rynku 17.10.2018

platformy forex

Aktualności rynku 17.10.2018

W środę, 17 października 2018, wkalendarzu ekonomicznym są:

 10:00 EU: wskaźnik CPI za wrzesień;

 10:30 UK: wskaźnik CPI za wrzesień;

 14:30 USA: zezwolenia na budowę za wrzesień;

 16:30 USA: zapasy ropy naftowej;

 20:00 USA: protokół z posiedzenia FOMC.

Powyższe zdarzenia mogą mieć duży wpływ na zmienność par walutowych powiązanych z dolarem amerykańskim, euro, funtem brytyjskim oraz ropa naftową, złotem i indeksami amerykańskimi.

Notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD) na wykresie tygodniowym kontynuują trend spadkowy zapoczątkowany pod koniec kwietnia po wyłamaniu się ceny ze wzrostowego kanału (niebieskie linie) oraz po uformowaniu podwójnego szczytu pod koniec stycznia (żółty prostokąt).

 

Na wykresie dziennym AUDUSD kurs reaguje na lokalny poziom oporu 0.7142 (żółty prostokąt). Spodziewany jest następny impuls w okolice wsparcia na 0.7040 lub dalsze rozbudowanie korekty aż do górnego ograniczenia kanału (czerwone linie) na około 0.72.

 

 

Rynek AUDUSD zachowuje się zgodnie z klasyczną interpretacją wolumenu i ceny. Na wykresie H4 kontraktu terminowego notowanego na Chicago Mercantile Exchange (CME) z terminem wygasania na grudzień 2018 (symbol A6Z18) jasno widać, że od kilku miesięcy ruchy spadkowe mają więcej wolumenu obrotu niż wzrostowe korekty.

 

 

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.