Aktualnosci rynku 12.02.2019

platformy forex

12.02.2019 Aktualności rynku

RYNEK

Niewielkie zmiany na Wall Street w oczekiwaniu na informacje dotyczące porozumienia handlowego z Chinami. Wczoraj na kolejna turę negocjacji do Pekinu wybrali się sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin oraz przedstawiciel ds. handlu Robert Lighthizer. Inwestorzy w tym tygodniu z uwaga będą śledzić wszelkie doniesienia, ponieważ do 1 marca pozostało już naprawdę niewiele czasu, a właśnie wtedy przypada termin, do którego rozwiązanie w sprawie handlu miało zostać zawarte, aby uniknąć podwyżki ceł przez USA na chińskie produkty o wartości 200 mld USD z aktualniej 10% stawki do 25%. W poniedziałek indeks S&P500 zamknął sesję praktycznie na tym samym poziomie co w piątek, zyskując 1.92 pkt do 2709.80 pkt., czyli zaledwie 0.07%. Dow Jones stracił 0.21% do 25053.11 pkt., natomiast Nasdaq zakończył dzień tracąc 0.06% do 6909.19 pkt.

[read more="Czytaj więcej" less="Czytaj mniej"]

Według "Washington Post" prezydent Donald Trump, który w zeszłym tygodniu wycofał się z chęci spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem pod koniec lutego, wycofał się z tych słów i planuje takie spotkanie w połowie marca w resorcie Mar-a-Lago na Florydzie.

Rynki z pewnością również przychylnie przyjmą informację o wstępnej umowie, jaka została wypracowana w amerykańskim Kongresie w sprawie bezpieczeństwa granic USA. Jest zatem realna szansa na uniknięcie kolejnego zamknięcia rządu federalnego, co Donald Trump zapowiadał, domagając się 5.7 mld USD na budowę muru na granicy z Meksykiem. Nieoficjalne źródła podają, że nowy plan, na który skłonni zgodzić się Demokraci zakłada przeznaczenie 1.375 mld USD na 55 mil nowych zabezpieczeń na granicy w Rio Grande Valley w Teksasie, czyli znacznie mniej niż prezydent USA wcześniej żądał.

WALUTY

Indeks dolara amerykańskiego wzrósł dziewiąty dzień z rzędu do poziomu 97.070, po tym, jak prezes niemieckiego banku centralnego - Jens Weidmann, ostrzegł w swoim wczorajszym wystąpieniu, że strefa euro nadal nie jest "odporna na kryzys". Kurs EURUSD zamknął dzień wczorajszy dzień na poziomie 1.1278. Najwięcej w stosunku do dolara amerykańskiego stracił funt brytyjski obniżając się w nocy do poziomu nowego 3-tygodniowego minimum na poziomie 1.2864, powiększając straty, które odnotował w ciągu dnia po publikacji serii danych sugerujących, że gospodarka Wielkiej Brytanii jest bliska stagnacji, w miarę zbliżania terminu opuszczenia przez nią Unii Europejskiej.

Artur Wizner
Makler Papierów Wartościowych
Patron FX
[/read]

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.