Aktualności rynku 03.10.2018

platformy forex

Aktualności rynku 03.10.2018

W środę, 3 października 2018, najważniejszymi wydarzeniami kalendarzu ekonomicznym są:

Niemcy: dzień wolny (Dzień Zjednoczenia), giełda zamknięta;

 10:30 UK: wskaźnik PMI dla usług za wrzesień;

 14:15 USA: zmiana pozarolniczego zatrudnienia ADP za wrzesień;

 15:00 USA: wskaźnik ISM dla usług za wrzesień;

 16:30 USA: zapasy ropy naftowej.

Powyższe zdarzenia będą mieć duży wpływ na zmienność par walutowych powiązanych z funtem brytyjskim, dolaremamerykańskim oraz na notowania ropy naftowej i indeksów amerykańskich.

Notowania ropy naftowej WTI na wykresie tygodniowym kontynuują trend wzrostowy zapoczątkowany w połowie 2017 roku. W połowie sierpnia doszło do wybicia dołem z kanału trendowego (dwie niebieskie linie), lecz tydzień później cena zamknęła się nad dolną linią kanału (zielona strzałka) i trend jest kontynuowany. Obecnie jesteśmy na kluczowym oporze 75.27 wynikającym ze szczytu ustanowionego na początku lipca 2018.

Na wykresie dziennym ropy WTI w poniedziałek kurs osiągnął poziom oporu 75.27.

Omawiane wzrosty poparte są wolumenem obrotów z kontraktów terminowych na ropę WTI notowanych na New York Mercantile Exchange (NYMEX). Na wykresie H4 kontraktu terminowego z terminem wygasania na listopad 2018 (symbol CL) widać, że od kilku dni ruchy wzrostowe mają więcej wolumenu obrotu niż spadkowe korekty.

Ryzyko Inwestycji: Kontrakty CFD są  instrumentami złożonymi tym samym wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty zainwestowanych środków z powodu dźwigni finansowej. 57% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko utraty pieniędzy.